Санданските „гладиатори” надвиха „Велбъжд” с 2:1, негодуват за отменена дузпа

Filed under: Футбол |

С натиск на отбора на домакините започна мачът между отборите на „Вихрен” (Сандански) и „Велбъжд” (Кюстендил). В 15-ата минута след заучено положение Петър Мицев с глава отклони насочената топка от Атанас Атанасов от корнер и Илиян Панчев я довкара за 1:0. Постепенно гостите изравниха играта и дори от 25-ата до 35-ата минута имаха лек превес, в който на два пъти младият страж на домакините Методи Попов отрази майсторски кълбото, изстреляно от нападателите на гостите. В 36-ата минута след центриране отдясно при бърза контраатака на „Велбъжд” се стигна до равенство – 1:1. Това не отчая отбора на „Вихрен”. В 63-тата минута Атанас Атанасов в свой стил изведе перфектно Александър Русков в наказателното поле на гостите, към топката се устреми и резервата Васил Захариев, който бе съборен от стража на „Велбъжд” и съвсем справедливо главният съдия посочи бялата точка, а страничният вдигна флаг за засада и по този начин 11-метровият наказателен удар бе отменен, което съвсем справедливо предизвика негодуванието на футболистите на „Вихрен” и зрителите. В 78-ата минута напречната греда помогна на стража на „Велбъжд”. Няколко минути по-късно при образцова атака на домакините Атанасов бе изведен пред наказателното поле на гостите и от 12-13 метра със силен диагонален шут изпрати топката в далечния ъгъл на вратата на гостите за 2:1. Този гол красавец беше венец за отличната игра на човека пас Атанас Атанасов и донесе първите три точки на отбора на „Вихрен”. За отбелязване е, че главният съдия не бе в тон с играта, като в 20-ата минута след удар на Петър Мицев защитник на „Велбъжд” спря топката с ръка, но дузпа не бе отсъдена.

След мача старши треньорът на „Вихрен” Атанас Манушев сподели: „Трудна, но заслужена победа постигнахме срещу опитния отбор на „Велбъжд” (Кюстендил). По известни причини не стояхме така, както аз желая, на терена, но на този етап това са нашите възможности заради късното стартиране на подготовката ни. Отбелязахме ранен гол и вместо нашите момчета да се мобилизират, стана обратното. Дебют в този мач направиха момчета от нашия район, преминали през ДЮШ на „Пирин” (Благоевград) Благой Шумов и Ромео Иванов. Десният защитник Благой Шумов имаше психическа нагласа и се справи на ниво. Влизането в игра на Васил Захариев внесе острота и свежест в атаката и така стигнахме до победата”.