Последните два в „А” група не можаха да се победят

Filed under: Спорт |

Шенсой: Направихме 4 много хубави мача, играем с нов дух

260-14-sait-Montana-Pirin-2

„Монтана“ и „Пирин“ завършиха при резултат 1:1 дербито на опашкарите от 17-ия кръг на първенството на „А” ПФГ. Двата отбора изиграха интересен мач помежду си, но крайният резултат не удовлетворява и двата съперника.

Резултатът бе открит още в 5-ата минута, когато Тодор Траянов, на пръв поглед случайно, стана автор на великолепен гол. Халфът на „Пирин“ пое топката малко след централната линия отдясно по атаката, откъдето сякаш опита центриране, но всъщност се получи много коварен директен изстрел, който влетя във вратата на Христо Иванов. Двубоят продължи равностойно, а футболистът на „Монтана“ Атанас Илиев трябваше да напусне терена принудително в 29-ата минута, след като контузи ръката си, а впоследствие тя бе гипсирана.

В последните 15 минути домакините взеха инициативата и резултатът не закъсня. В 35-ата минута падна изравнителното попадение. Гола отбеляза с глава на най-ниският на терена Иван Минчев, който се възползва от центриране отдясно на Здравко Лазаров. В 38-ата минута главният съдия Таско Тасков не остъди дузпа, след като Маркиньос навлезе на скорост в наказателното поле и бе фаулиран. Вместо това той получи жълт картон, защото според главния съдия е симулирал.

Втората част се отличи с многото пропуски и от двете страни. В игра влезе и Тони Тасев, който замени Маркиньос. За „Пирин“ пропуски направиха Мартин Тошев, Тодор Траянов, Антонио Хаджииванов. Най-големия пропуск обаче направиха футболистите на „Монтана“. В 78-ата минута, след разбъркване в наказателното поле на „Пирин“, топката попадна у Сергей Георгиев, който от два метра я изпрати в аут. Домакините изпуснаха още едно положение в добавеното време на срещата. Йордан Тодоров центрира отдясно към наказателното поле, където Поплатник успя да засече и да отправи опасен удар, но Краси Костов показа защо е младежки национал и спаси. Така след тази среща „Пирин“ вече има 10 точки в актива си, а „Монтана“ – 13.

След мача старши треньорът на „Пирин“ Наджи Шенсой заяви: „Според мен феновете и на двата отбора искаха техните любимци да спечелят, но не заслужихме – нито ние, нито „Монтана“. Ние сме аутсайдер и се радвам, че каквото и да стане до края, ще има битка. Искам да честитя на всички футболисти. Борихме се. Абсолютно заслужихме 1 точка и напълно заслужаваме да останем в „А“ група“. Показахме в последните си 4 мача, че заслужаваме нещо такова. Един мач ако беше, може да се нарече случайно. Но направихме 4 много хубави мача, играем с нов дух. Вече го правим регулярно, срещу големите успяхме да го постигнем“.